Kredyty hipoteczne – jakie oprocentowanie?

W maju 2020 roku, oprocentowanie kredytów hipotecznych nie uległo dużej zmianie w stosunku do stycznia 2020. W stosunku do 2019 można zauważyć niewielki wzrost RRSO, jednak jest to związane ze wzrostem kosztów operacyjnych polskich banków. Z kolei w marcu 2020 roku, bank centralny dwa razy ogłaszał obniżkę stóp procentowych i obecnie (maj 2020), wynosi ona jedynie 0,5%. Dlatego też zmiany w kredytach nie są duże. Obecnie oprocentowanie pożyczek na dom lub mieszkanie wahają się w granicach od 3,5%, do nawet 12%. Różnice są spore i widać je szczególnie dobrze w kosztach całkowitych kredytu w różnych bankach. Dlatego decyzję o wzięciu kredytu hipotecznego, warto podejmować po gruntownej analizie oferty poszczególnych banków.

 
rogal 22 09 20 - 12:08 | | Domyślne

Kredyt gotówkowy dobrany do twoich planów.

Chociaż zaciąganie kredytów gotówkowych jest powszechnym zjawiskiem, które napędzą gospodarkę nie każdy kredyt może się przyczynić do naszego wzrostu. Szczególnie chodzi o oferty bankowe które nie są z koordynowane z naszym systemem wydawania i inwestowania gotówki. Jednym słowem kredyt gotówkowy który przerasta nasze miesięczne możliwości może być uciążliwy i powodować brak komfortu. Czy istnieje jakiś sposób by przekonać się do jakiej granicy kredytowej możemy się zbliżyć? Jak najbardziej! Jeżeli ustalimy kryteria oparte o nasze codzienne wydatki poznamy nasze mocne i słabe strony. Przy pomocy porad na PortalBankowy.info dowiesz się jak mądrze zaciągnąć taki kredyt.

 
rogal 30 06 20 - 10:53 | | Domyślne

RRSO – Rzeczywista Roczna Stopa Procentowa

Na reprezentatywny wskaźnik składaja się odsetki, składki ubezpieczeniowe, prowizje, aktualny kurs waluty. Aby być dobrze rozeznanym należy dokładnie go przeanalizować gdyż bardzo często RRSO nie zawiera pewnych obciążeń dodatkowych takich jak koszty monitow bankowych czy opłaty za obsługę karty, a to bardzo zmienia całkowity koszt kredytu.

Moment, w którym mamy sporządzić wniosek kredytowy powinien nastąpić po zebraniu kompletu wszystkich niezbędnych oświadczeń i potwierdzeń. Załączniki są niemalże najważniejszym dowodem na to że kredytobiorca jest gotowy na to by podjąć zobowiązanie. Szczegółowe informacje zawarte we wniosku a także wiele pytań podczas wizyty w banku służą skrupulatnej analizie zdolności kredytowej wnioskodawcy. Do takich dokumentów należeć będą w przypadku :

 
rogal 17 04 20 - 09:54 | | Domyślne