Czy warto wziąć kredyt gotówkowy na drobne kwoty?

Zapotrzebowanie na dodatkową gotówkę może przydarzyć się każdemu. Wtedy do głowy może przyjść nam kredyt gotówkowy. Czy warto zaciągnąć kredyt gotówkowy na małą kwotę?

Czasami spotkają nas niespodziewane wydatki pokroju zepsutego samochodu czy remontu. Wtedy potrzebna jest nam niewielka suma. Może przyjść nam wtedy do głowy, czy podpisać z bankiem umowę na debet i skorzystać z niego czy sięgnąć po kartę kredytową, a może zaciągnąć pożyczkę gotówkową? Eksperci mówią, że wybór pożyczki gotówkowej to dobre wyjście. Warto tylko sprawdzić, która z ofert jest obecnie najbardziej opłacalna. 

Może być ona opłacalna również wtedy, gdy chcemy zaciągnąć ją na małą kwotę. Chociaż pożyczka gotówkowa bardzo często kojarzona jest z wysokimi sumami. Nawet dla najmniejszych sum warto po nią sięgnąć. Zazwyczaj wiąże się ona bowiem ze stosunkowo niskimi kosztami obsługi długu. Dodatkowo w przeciwieństwie do karty kredytowej, bank będzie nas mobilizował w spłacie zadłużenia poprzez wyznaczenie harmonogramu spłaty. W końcu musimy się go trzymać, jeśli nie chcemy ponosić dodatkowych kosztów. Pamiętajmy jednak o tym, by pożyczyć tyle ile faktycznie nam potrzeba. Niech nie skusi nas nasza zdolność kredytowa.

Możemy też zastanowić się nad debetem na koncie. Jest to limit kredytowy na koncie. To też jakaś możliwość, jednak i tu warto przejrzeć rankingi i wybrać placówkę, która oferuje najlepsze warunki. Należy jednak pamiętać, że debet na koncie możliwy jest tylko tam, gdzie mamy już od miesięcy tzw. ROR z wpływami. Osobie, która go nie posiada będzie zdecydowanie trudniej. Banki nie są zazwyczaj skłonne dać od ręki linii kredytowej osobie, która nie jest ich klientem. Nie jest to jednak niemożliwe. Podczas poszukiwania odpowiedniej dla nas formy zatrudnienia pamiętajmy o tym, że nie zawsze to, co na pierwszy rzut oka wydaje nam się najtańszym rozwiązaniem, w praktyce właśnie takim jest. Porównajmy dokładnie wszelkie parametry i wyjaśnijmy niejasności. Kredyt lub karta debetowa powinna być zawsze rozwiązaniem dobrze przemyślanym, a nie pochopną i spontaniczną decyzją. To zobowiązanie, które będzie z nami przez długie lata. Nie powinniśmy sięgać po zbyt wygórowaną kwotę kredytu, obliczmy, jaką ratę możemy spłacać miesięcznie. I nawet w przypadku niewielkiej kwoty pożyczki poprośmy o kalkulację kosztów. Będziemy dzięki temu spokojniejsi i nic nas nie zaskoczy. Następnie spokojnie przemyślmy, czy stać nas na tego rodzaju zobowiązanie, które nie wpędzi nas w spiralę zadłużeń.

 
rogal 25 03 21 - 08:17 | | Domyślne