Kredyty hipoteczne – jakie oprocentowanie?

W maju 2020 roku, oprocentowanie kredytów hipotecznych nie uległo dużej zmianie w stosunku do stycznia 2020. W stosunku do 2019 można zauważyć niewielki wzrost RRSO, jednak jest to związane ze wzrostem kosztów operacyjnych polskich banków. Z kolei w marcu 2020 roku, bank centralny dwa razy ogłaszał obniżkę stóp procentowych i obecnie (maj 2020), wynosi ona jedynie 0,5%. Dlatego też zmiany w kredytach nie są duże. Obecnie oprocentowanie pożyczek na dom lub mieszkanie wahają się w granicach od 3,5%, do nawet 12%. Różnice są spore i widać je szczególnie dobrze w kosztach całkowitych kredytu w różnych bankach. Dlatego decyzję o wzięciu kredytu hipotecznego, warto podejmować po gruntownej analizie oferty poszczególnych banków.

Kredyty hipoteczne – gdzie szukać informacji ?

Takiej analizy można łatwo dokonać poprzez specjalistyczne strony internetowe, posiadające całą ofertę polskich banków, dotyczącą pożyczek hipotecznych. Na takich stronach znajdują się porównania oraz kalkulatory i filtry, dzięki którym od razu widać, który bank zapewnia najlepsze warunki finansowe. Czy w najbliższym czasie oprocentowanie kredytów hipotecznych spadnie ? Już teraz część osób zauważyła, że ich raty kredytów nieznacznie spadły, więc jest to najlepszy czas na wzięcie pożyczki. Tym bardziej, że ze względu na korona-wirusa ceny nieruchomości zaczynają spadać. Dlatego jest to najlepszy czas na zakup mieszkania lub domu, tym bardziej, że kiedy epidemia ulegnie wygaśnięciu, nastąpi znaczny wzrost cen.

Kredyty hipoteczne – zamiast opłaty za czynsz

Czy oprocentowanie kredytów hipotecznych jest duże ? Jeżeli znajdziemy ofertę na 3,5% w skali roku, w takim przypadku jest ono niewielkie. Kolejną zaletą takiego rozwiązania jest to, że rata kredytu często jest niższa od miesięcznego kosztu wynajmu. Dlatego tak dużo młodych ludzi decyduje się na kredyty hipoteczne. Oczywiście w dobie pandemii korona-wirusa ciężej jest uzyskać pożyczkę w banku, jednak osoby o stałe pracy i dobrych zarobkach, powinny bez trudu uzyskać kredyt na swoje wymarzone mieszkanie. Dlatego warto już teraz zainteresować się omawianymi pożyczkami, jeżeli w niedalekiej przyszłości planujemy zakup własnego lokum.

 
rogal 22 09 20 - 12:08 | | Domyślne