Potrzebujesz na hipotekę? Wynajmij dom!

Jeśli jesteś właścicielem domu, ale tymczasowo nie stać cię na płatności i nie możesz znaleźć tańszego mieszkania, prawdopodobnie obawiasz się utraty domu.

Dobra wiadomość jest taka, że tylko około 5% Polaków miało zaległości w spłacie kredytu hipotecznego w 2018 r., W porównaniu do 30% w połowie 2017 r. Ale to nadal reprezentuje miliony właścicieli domów, którzy nie mogą pokryć swoich zobowiązań hipotecznych, nie mogą refinansować.

To pozostawia niewiele opcji dla właścicieli płatności za ich dom. Ale możesz skasować scenariusz wynajmując swój własny dom i zarabiać pieniądze, zachowując tytuł do własnego domu. Czy to jest wykonalne? Pewnie. To jest łatwe? Podobnie jak w przypadku większości decyzji dotyczących rynku mieszkaniowego - nie do końca. Ale jeśli wiesz, co robisz, planujesz z wyprzedzeniem i podejmujesz właściwe decyzje dotyczące tego, kto mieszka w twoim domu (i za ile), scenariusz "wynajęcia domu" może sprawnie działać, dla ciebie i najemcy.

 
rogal 10 07 19 - 13:18 | | Domyślne

Kredyt bankowy w Polsce.

Co zawiera wniosek o kredyt gotówkowy?

Wniosek o kredytowy gotówkowy zawiera kilka ważnych informacji. Należy podać w nim kwotę kredytu, cel tego kredytu, jak również okres kredytowania, terminy spłaty, informacje o ewentualnym zadłużeniu jakie ogółem posiada przyszły kredytobiorca, musi również podać zadłużenia z tytułu innych kredytów i pożyczek, oraz określić jaka jest jego aktualna sytuacja finansowa. We wniosku należy również podać formy zabezpieczenia kredytu. Realizacja umowy kredytu bankowego składa się z kilku etapów. Etap pierwszy to wnioskowanie, etap drugi analiza sytuacji finansowej wnioskodawcy, etap trzeci podjęcie decyzji kredytowej przez bank, etap czwarty podpisanie umowy, etap piąty wypłata kredytu w formie określonej umową, oraz ostatni szósty etap czyli kontrola zgodności wykorzystania kredytu z zapisami jakie zawarto w umowie. W procesie analizy zdolności kredytowej brane są pod uwagę określone czynniki. W przypadku, kiedy o kredyt stara się osoba fizyczna bank sprawdza jej majątek, dochody, to jakie jest jego zatrudnienie, oraz sprawdza informacje czy spłaca on inne kredyty i pożyczki. W przypadku kiedy o kredyt stara się osoba prawna lub jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej bank wykonuje analizę wyników finansowych oraz ocenia płynność finansową. Sprawdza również jaka była dotychczasową historia współpracy kredytobiorcy z bankami, zobacz także darmowe pożyczki bez bik - mega zestawienie na 17bankow, możesz tam porównać oferty, wysłać wniosek czy poznać wskazówki finansowe.

 
rogal 15 05 19 - 14:19 | | Domyślne

Najlepsze lokaty gdzie ich szukać?

W naszych pierwszych kontaktach, interakcjach z bankami nie jesteśmy w stanie określić czy rozwiązania, jakie są nam proponowane, tak naprawdę będą przynosić nam korzyści. Okoliczność, w której posiadamy jakiś zasób finansowy i chcemy go dobrze zainwestować, jest sygnałem dla banków by zarówno oferta, jak i warunki tak naprawdę odpowiadały naszym oczekiwaniom. Pytanie, czy ten, wydawałoby się znikomy procent, jaki oferują lokaty bankowe, może zapewnić nam pewną niezależność finansową? Czy dostępność lokat bankowych jest na tyle rozwinięta, że potrafi dotrzeć zdecydowane szybko do świadomego deponenta?

 
rogal 18 03 19 - 12:56 | | Domyślne
Użyte znaczniki: , , ,